Raydolap

RAY DOLAP BH 101

RAYDOLAP

Raydolap, bilindiği üzere sürgülü raydolap olarakta adlandırılan, estetik modern görünüme sahip, kapakların ray sistemlerinden dolayı kullanımı kolay olduğu için oldukça tercih edilen yeni dolap sistemidir. Yaşam alanlarında yer kaplamaması en büyük tercih nedenidir. Ayrıca kapakların sürgülü sistem olması dolap kapaklarının diğer kapaklara göre daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Günümüzde eski gar dolapların yerine birçok evde tercih edilen bu sistem modern görünümüyle de göz zevkinize hitap etmektedir. Yatak odalarında sıkça kullanılan raydolaplar artık ev girişlerinde portmanto ve vestiyer olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Ancak raydolap alınırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli unsurlar vardır. Hazır alınacak raydolap ölçüleri evinizdeki yerlere uyum göstermeyebilir. Hazır alınan raydolaplarda ölçü genellikle standarttır ve değişiklik yaptıramazsınız. İnsanlar ürün alırken genellikle dış görünüşüne ve rengine dikkat ederler, ancak raydolap sistemlerinde önemli olan ölçüdür.

Raydolap, renk, model ve ölçü tamamen sizlerin isteklerinize göre yapılmaktadır. Sizin isteğinize göre ölçü alınarak raydolap imalatı da yapılabilmektedir. Ölçü alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir durum ise dolabın yerleştirileceği alandır. Bu alana göre işlem yapılması daha doğru olacaktır. Dolabın alt ölçüleri alınırken yerde süpürgelik olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü ayaksız raydolap sistemlerinde süpürgelik dikkate alınmazsa duvar ve dolap arasında süpürgelik kadar boşluk kalır ve buda estetik görüntünün bozulmasına neden olur. Orta kısmın ölçüsünü duvardan duvara olmak üzere alabilirsiniz.

Raydolap derinliği kadar önde ve en arkada olmak üzere iki ölçü alınmalıdır ve bu ölçülerden en küçük olan not edilmelidir. Üst kısımda ölçü alınırken de tavanda kartonpiyer olup olmadığına dikkat edilmelidir. Ölçü buna göre alınmalıdır. Bütün bu ölçümler alınırken en küçük olan ölçü yazılmalıdır. Yükseklik ölçüsü alınırken ise ölçü 3 şekilde alınmalıdır. Sol, sağ ve orta olmak üzere ölçüler alınır. Bulunan yükseklik ölçüsünden 1 ya da 1 buçuk cm çıkartılarak kesin ölçü belirlenir. Derinlik ölçüsü ise size bağlı olan bir durumdur. Dolabın konumlanacağı en arka noktadan kendi istediğiniz noktaya kadar derinlik ölçüsü belirleyebilirisiniz. Detaylı bilgi için mutlaka sitemizi. raydolapfiyat.com adresinden ziyaret ediniz.

Hemen Ara
Navigasyon