Sürgülü Gardrop

Masko Ray Dolap Sistemleri2

Sürgülü Gardrop

Sürgülü gardrop günümüzde çok tercih edilen modellerden biridir. Giysi dolapları oldukça eski tarihlerden beri iki bölümlü yapılır, giysiler bunlardan birine asılır, öbüründe de düz olarak raflara yerleştirilirdi.17. yüzyılda gardırop kapaklarını süsleyen oymaların yerini ince işlenmiş kaplama ve marketöriler aldı. Bazen de gardıroplar yatak odalarının duvarlarını kaplayan lambrilerle birleştirilip gömme olarak düzenleniyordu. 18 yüzyıl sonlarında yapılan gardıroplarınsa genellikle bir giysi bölümüyle, bunun yanından hafifçe geriye çekik bir yüklükleri vardır.19 yüzyılda mobilyaların seri olarak üretilmesi ve insanların daha çok giysiye sahip olması sonucunu doğan refah düzeyinin yükselmesi, gardırobun bir yatak odası mobilyası olarak büyük önem kazanması sonucunu getirdi.

Sürgülü gardroplar yatak odanızı kabalaştırmadan boşlukla uyumlu bir gardırobu kullanmak isteyenlere hitap eder. Genellikle modellerine göre ufak odalar veya kullanışlı bir ürün arayanlar için mükemmel olan bu dolabın sürgülü kapakları sayesinde odanın lüzumsuz şekilde işgal edilmesinin de önüne geçiliyor. Sadece yatak odalarında sınırlı kalmayan evin giriş ve mutfaklarına da konumlandırılabilen bu dolaplar ile daha fazla alanın keyfini yaşarsınız. Satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bunlar; kullanılan malzemenin kaliteli olduğuna emin olmanız kullanılan malzemenin sağlıklı olduğuna emin olmanız kullanılan malzemenin dayanıklı olduğuna emin olmanız ve kulüp gibi detayların kullanışlı olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Bu gibi detaylar dolabınızın ömrünü uzatmakla beraber size daha rahat bir kullanım avantajı da sağlar. Bu dolapların içini kendi zevkinize göre tasarlatmanız da mümkündür. Fabrikasyon olarak standart alacağınız gibi askı ve raf konumlandırmasını size en uygun uygulamak ile yeniden yapılandırma imkânı tanımaktadır. Sonuçta ihtiyaçlarınızı en iyi bilen siz olacaksınız daha fazla raf ya da daha faza askı dolap içi çekmece dolap içi kapalı kasa gibi özellikleri eklemeniz mümkün oluyor. Dar mekânlara ferah ve şık bir hava katan bu dolapları yatak odasından farklı olarak çatı katlarınızda kilerinizde mutfak ve giyinme odanızda da konumlandırmanız mümkündür.

Sürgülü gardrop günümüzde içinde bulundukları mekânın tamamlayıcı bir parçası olarak düzenlenmesi yeğlenmektedir. Genellikle ahşap malzemeyle imal edilmelerine karşın portatif kumaş gardıroplar da yaygındır.

Hemen Ara
Navigasyon