Ray Dolap Fiyatları

RAY DOLAP BH 108 1

RAYDOLAP FİYATLARI

Raydolap isminden de anlaşıldığı gibi dolap kapaklarının menteşe ile tutturularak değil raylı bir sistem üzerinde hareket etmesi şeklinde uygulanan bir sistemdir. Özellikle giyinme odaları, yatak odaları ve vestiyerler için sıklıkla tercih edilen raydolapların en büyük avantajı yer açısından daha fazla alan kazandırmasıdır. Dolap kapaklarının menteşeli olması ve bu şekilde açılması sureti ile harcanan alan metrekaresini bu şekilde yok etmiş olursunuz. Böylece daha çok alanda daha fazla eşya muhafaza etmenize olanak tanımaktadır.

RAYDOLAP SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Raydolap seçiminde elbette en önemli nokta seçtiğiniz dolabın sizin zevkinizi yansıtması olmalıdır. Bunun yanında satın alırken raydolabın malzemesinin kalitesi de çok önemlidir. Uzun yıllar sorun yaşamadan kullanabileceğiniz bir ürün satın almak istiyorsanız mutlaka kaliteli malzemeden üretilmiş dolap kapakları ve ray sistemi olmalıdır. Ayrıca dolap içine yapacağınız raflar, çekmeceler, askılar da sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillenmeli ve yine kaliteli bir malzemeden üretilmiş olmalıdır. Raydolap fiyatlarını birbirinden farklı kılan en önemli unsur burada ortaya çıkmaktadır. Aldığınız malzemenin kalitesi ve içerisinde yaptıracağınız çekmece, kulp,askı vs. gibi malzemelerin sayısı raydolabınızın fiyatını etkileyecektir.

Eğer sizde evinizde giyinme odanıza ya da vestiyerinize raydolap yaptırmak istiyorsanız ilk önce ihtiyaçlarınızı doğru olarak belirlemelisiniz. Yaptıracağınız dolap için ilk önce kafanızda bir proje oluşturun. Örneğin giyinme odanızda en çok hangi eşyalarınız bulunmakta ve ne kadar yer kaplamakta. Eğer uzun elbise, kaban gibi eşyalarınız çoğunluktaysa uzun ve askılı dolaplar, çantalar için daha geniş bölmeler ya da yastık, yorgan gibi ürünlerinizi ortadan kaldırmak istiyorsanız daha geniş ve derin bölmeler yaptırmanız gerekir. Kararınızı verdikten sonra raydolap firmasından bunun için uygun projeyi çizmesini isteyip onun üzerinde çalışmalar yaparak son kararınızı vermelisiniz. Bu aşamadan sonra geriye hangi malzeme ile dolabınızı yaptırmak istiyorsunuz bunun kararını vermeniz gerekir.

RAYDOLAP FİYATLARI NELERDİR?

Raydolap firmaları genellikle fiyat verirken metrekare üzerinden fiyat vermektedirler. Ayrıca kapak için , iç gövde için ve aksesuarlar için kullanacağınız malzemeye göre fiyatlar değişiklik gösterecektir. Membran kapak metrekaresi 120 liradan başlarken akrilik kapakların metrekare fiyatı 150 liradır. Bu fiyatlar aşağıya ve yukarıya doğru değişiklik göstermektedir.

[table “6” not found /]
Hemen Ara
Navigasyon