Ray Dolap Sistemleri

urnfilBuyukResim201

RAY DOLAP SİSTEMLERİ

Ray dolap sistemleri ismini kapaklarından alır. Kapakları menteşeli değil ray sistemiyle hazırlanmıştır. Kapaklar sürgü mantığıyla hareket eder. Böylece menteşe kapakların açılma mesafesini ortadan kaldırarak yerden tasarruf edilebiliyor. Ray dolapları genelde ölçüye göre çalışmaktadır. Ancak fabrikasyon çalışan birçok firmanın da ray dolaplı yatak odaları bulunmaktadır. Ölçülü çalışan ray dolaplar daha avantajlıdır çünkü iç tasarım ihtiyacınıza göre şekillendirilip kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Ray dolap sistemlerini yatak odalarında ve evin giriş bölümlerinde sıkça tercih edebilirsiniz. Amacı mekândaki dağınıklığı toplamak ve yer konusunda tasarruf sağlamak için idealdir. Satın alırken mutlaka kullanılan malzemenin ve işçiliğin kaliteli olmasına özen gösterin. Bu dolabın ömrünün uzamasını sağlayacaktır. Asansör askı gibi çeşitli dolap içi aksesuarlarla, ray dolapların içini kendi ihtiyaçlarınız ve kullanımlarınıza göre dizayn edebilirsiniz. Kemer ve kol düğmesi gibi eşyaların yoğun olduğu durumlarda, çekmece içi kare bölmelerden satın alarak, ray dolabınızı kendi ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilir ve daha rahat kullanım alanları oluşturabilirsiniz. Onun yanı sıra ray dolap içine kasa ve çeşitli kilit sistemleri yaptırarak değerli eşyalarınızı güvenle saklaya bilirsiniz. Gördüğünüz gibi tasarım üretimi ve modeli konusunda birçok seçenek sunan ray dolabın en çok tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır. Evinizde yatak odasından antreye, oturma odalarından çatı katına kadar her mekânda ray dolap kullanılabilir, böylece mekânda ferahlık ve rahatlık yaratabilirsiniz.

Ray dolap sistemlerinde, renk model ve ölçü tamamen sizlerin isteklerinize göre yapılmaktadır. Standart ölçülerdeki bir ray dolap 240cm yükseklik ölçüsü olmasının nedeni, ray dolapta terazi sorunu yaşanmaması için bırakılan 10cm fazlalıktır. Ray dolaplarda ölçü alınırken uzun kıyafet asılacak bölmeler hesap edilerek 160 cm uzunluğunda bir mesafe bırakılması gerekir. Raylı sistemde her kıyafet ayrı ayrı düşünülmelidir. Kazaklar için 35 cm aralıklı çekmece ve raf sistemi yapılmalıdır. Arkalık yapımında ise ray dolaplarda 8 mm arkalık yapılması gerekir. Sipariş verdiğiniz zaman size uygun ölçüleri belirleyerek siparişinizi en kısa zamanda iade etme olanağı sağlanan bir site adresi raydolapfiyat.com detayları incelemek adına mutlaka ziyaret ediniz.

Hemen Ara
Navigasyon