Sürgülü Dolap Sistemleri

RAY DOLAP BH 124

Sürgülü Dolap Sistemleri

Günümüzde mobilya sektörü çok çeşitli ve çok gelişen sektörler arasında aslında önceden bu kadar çok mobilya sektörüne önem verilmemekte idi. Son yıllarda insanlar lüks yaşam ve konforlarına çok düşkün oldular. Bunun içindir ki artık sektörün canlanması ve rağbet görmesi kaçınılmaz bir hal aldı. Tabi ki bu sektörde çalışanlar bu istekleri en iyi şekilde değerlendirdiler ve mobilya sektöründe yeni bir hava yeni bir ışık kattılar. Son zamanlarda en çok sevilen mobilya türü sürgülü dolap sistemleri oldu.

Mobilyacılar bu sektörde çok amaçlı birçok ürün tasarladılar ve piyasaya sürdüler. Ama son dönemde en çok tutulan tasarım olan sürgülü dolap sistemleri oldu. Bu sistem ile artık dolap kapaklarıyla uğraşmaktan ise çekilir daha kolay açılan sürgülü sistemler geliştirdiler. Sistem dolap kapaklarını dışa doğru açılır değil de yana doğru kaydırarak açılan dolaplar halinde üretildi. Bunu sağlamak için dolap kapaklarının içine raylar döşendi ve bu rayların ucuna bir mekanizma bağlandı ki dolap kapakları sert kapanıp olası bir kazaya sebebiyet vermesin diye. Bu sistem ile birlik küçük dar evlerde dolaplar sorun olmaktan çıktı. Önceden dolapların kapaklarının açılması için öncende yer bırakmak gerekirdi ve bu da küçük dar evlerde pek mümkün olmazdı. Kapaklar yarım açılarak kullanılırdı. Bu sistem geliştirildikten sonra en büyük sorunlardan biriside ortadan kalmış oldu. Birde açılırken dolap kapakları çabuk bozulurdu. Ve terlerinden çıkarlardı. Menteşeleri paslanır bozulurdu. Bunları önlemek için hep bakım yaptırmak zorunda kalınırdı. Ama raylı sistem geliştirilirken kullanılan malzemeler çok kaliteli ve paslanmaz seçildi. Ve bunun gibi insanları angarya işlerden kurtarmış oldu. Artık insanlar dolapları yüzünden sorun yaşamaktan kurtuldu. Hal böyle olunca da konforlarımıza daha düşkün olduk çünkü bizi rahat ettirecek ortamlarda da yaşamak istiyoruz.

Sürgülü dolap sistemleri artık her model mobilyalara çok kaliteli malzemeler ile montajı yapılabilmekte ve insanların rahatlığını sağlamak için mobilya sektörü birde bu sisteme ek olanakta sensörlü olanlarını yapmıştır. Sen sörde kapak hızlı kapatılsa dahi son kademede yavaşlar sert kapanmasına engel olunur.

Hemen Ara
Navigasyon